dr n. med. Renata Zajączkowska

av4-b

Kliniczny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Nr 1 Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, od 2014 roku także w Poradni leczenia Bólu tego Szpitala. Jest koordynatorem Pododdziału Nadzoru Pooperacyjnego Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Nr 1 Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie. Po ukończeniu studiów i odbyciu stażu podyplomowego rozpoczęła pracę i przez wiele lat pracowała w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie. Była także organizatorem i przez wiele lat prowadziła Poradnię Leczenia Bólu tego Szpitala. W 2006 roku obroniła z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Ukończyła studia podyplomowe w Europejskiej Szkole Anestezjologii (FEEA). Jest absolwentką studiów podyplomowych: „Medycyna bólu” oraz „Teoria i praktyka klinicznego stosowania mechanicznej wentylacji płuc”.

Uczestniczyła w szkoleniach i zjazdach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu, International Association for the Study of Pain, European Pain Federation, Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz European Society of Anaesthesiology.

Prowadzi szkolenie studentów i lekarzy w zakresie anestezjologii, intensywnej terapii i leczenia bólu. Jest wykładowcą na kursach i studiach organizowanych przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ, a także Komitet Europejskiej Edukacji w Anestezjologii (CEEA).

Ma wieloletnie doświadczenie z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii oraz leczenia bólu ostrego i przewlekłego. Przedmiotem jej zawodowego zainteresowania są przede wszystkim techniki anestezji regionalnej i ich zastosowanie w leczeniu bólu ostrego i przewlekłego oraz zastosowanie ultrasonografii w blokadach układu nerwowego oraz w diagnostyce i leczeniu pacjentów w stanach zagrożenia życia. Jest autorką i współautorką prac naukowych opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych, a także doniesień prezentowanych na zjazdach i konferencjach naukowych.

Jest autorką i współautorką rozdziałów w polskich i zagranicznych publikacjach dotyczących leczenia bólu. Jest członkiem towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Badania i Leczenia Bólu, International Association for the Study of Pain.

Wolny czas stara się spędzać aktywnie, a dyscypliną sportu, którą szczególnie się interesuje jest piłka siatkowa – sama przez wiele lat była zawodniczką i grała w siatkówkę. Z wielkim zainteresowaniem śledzi sukcesy naszej drużyny narodowej w piłce siatkowej mężczyzn, jest kibicem drużyny siatkarskiej Asseco Resovia. Lubi także dobrą kuchnię i spotkania w gronie przyjaciół.
Wróć